
Ik ben een boek aan het schrijven: De melkboeren van Zeist. Ik heb een overzicht gemaakt van de melkboeren, venters, zaken e.d. In 1950 waren er 87 geregistreerde melkmannen en in 1960 97 melkmensen.
Het grote probleem is dat er maar een handje vol die nog verhalen kunnen leveren. En dat is juist het mooie van de historie.
Het menselijke verhaal is natuurlijk heel mooi om toe te voegen. Dus ik hoop op veel reacties met verhalen uit de jaren 1950 tot 1970 van melkboeren, venters en zaken in Zeist.
In het bedrijvenregister van het Nationaal archief in Den Haag is veel te vinden over verdwenen bedrijven of bedrijfjes c.q winkeliers. Ik heb daar zelf veel info vandaan gehaald voor twee boeken over de verdwenen middenstand.
Beslist een aanrader!
http://www.zuivelmuseum.nl
Of bellen met 0591 – 82 03 84
Geachte lezer,
Het boek, de melkboeren van Zeist, is inmiddels uitgegeven. Via het ZHG (zeister Historisch Genootschap), via de Gemeente Zeist is de CD en boek verkrijgbaar.
Inmiddels is mijn boek nu nummer 14 (zie de Nieuwe Zeister Courant) te zien.
Vriendelijke groeten,
Herman uit de Bosch
Heeft u ook informatie over Gerrit van Maanen melkverkoper te Zeist in 1893?
Beste Herman,
Stuur s.v.p. even een mailtje met je telefoonnummer (SeniorPlaza stuurt mijn e-mailadres toe).
Ik ben erg geïnteresseerd in het boek dat je wil gaan schrijven.
Mvg
Sjaak
Bedankt voor de reacties,
Treur ken ik en ik heb genoeg info van hen.
Visser moet ik verder uit gaan zoeken. Van Verboom is al veel overgeschreven.
Hartelijke dank voor alle reacties.
dan hebben we nog melkboer Verboom. Die had een winkel aan de Egelinglaan. Ventte in de Patijnwijk.
Treur op de Emmastraat. Weet niet of hij ventte langs de deur.
Eind jaren 60 begin jaren 70 zat er ook een melkboer op hoek OudArnhemseweg/ Leliestraat. Vente ook. Weet de man zijn naam niet meer.
Melkboer Jansen.
Deze man was ook altijd aan het venten. Aardige man.
Melkboer Visser, had winkel bij de Krullenlaan. Ventte ook. Vriendelijke man, keek niet op een beetje meer melk.